Miniszteri látogatás

Nemrég a budapesti Bélyegmúzeum – Stamp Museumban jártam, most pedig Dr. Cser-Palkovics András polgármester úr meghívására ellátogattam a múzeum Székesfehérvárra kihelyezett kiállítására is.

Az „Örvendezz, királyi város!” – Szent István és városa a filatéliában című bélyegkiállítás az államalapítást, a koronázási ékszereket, Szent István királyt, Árpád-házi és Anjou uralkodóinkat és a koronázóváros történetét idézi meg.

Ajánlom mindenkinek: az ínyenceknek a több, kevéssé ismert kiállított bélyegterv miatt, és persze azoknak is, akik még nem a bélyegek szerelmesei. A kiállítás hatására ez könnyen megváltozhat…

Külön köszönet és elismerés a Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Körnek, amelyik idén ünnepli fennállásának 100. évfordulóját.

Izgalmas kiállítással zárul a 100 éves Székesfehérvári Bélyeggyűjtő Kör jubileumi rendezvénysorozata

Szerda délután megnyílt a székesfehérvári gyűjtők értékes tárgyait bemutató, különleges kiállítás, mely lezárja a 100 éves Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör jubileumi programsorozatát. A tárlat – melyen a huszárság történetével is megismerkedhetnek az érdeklődők – október 11-ig látogatható.
Szerda délután ünnepélyes keretek között megnyitották az idén 100 esztendős Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör jubileumi programsorozatának zárókiállítását a VOKE-ban, ahol a székesfehérvári gyűjtők anyagait mutatják be. A bélyegek, képeslapok, bélyegzések, carte maximumok, parafilatéliai anyagok, ex librisek és gyufacímkék mellett a tárlaton kiemelt szerepet kapott a huszárság története. Laczi Zoltán, a Városi Bélyeggyűjtő Kör vezetőjének köszöntője után Pap György hagyományőrző és történész a huszárság kialakulásáról szóló előadása vezette fel a megnyitót, melyből az érdeklődők átfogó képet kaphattak a Hungaricumnak számító magyar huszárság keletkezéséről és a hazánk történelmében játszott, évszázadokon átívelő szerepéről. A jelenlévők a Fehérvári Huszárok Egyesülete hagyományőrzőinek köszönhetően megnézhették a korabeli viseleteket, fegyvereket és nyeregfelszereléseket is. Az oklevelek és emléklapok átadását követően dr. Cser-Palkovics András polgármester megköszönte a Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör vezetőinek és tagjainak, hogy a nagyközönség számára is megtekinthetővé tették gyűjteményüket, mely azon túl, hogy egy bélyeg milyen történelmi eseményt vagy személyt ábrázol, tervezői, készítői és használói sorsáról is mesél. Ezután a városvezető gratulált a Városi Bélyegkör 100 éves fennállásához és azt kívánta, végezzék ezt a missziót még minél tovább, hiszen ebből a város közössége is csak gyarapodni tud. 

Polgármesteri Elismerő Emlékérmet vehetett át Polgár László, a Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége elnöke, aki édesapjától örökölte a bélyegek szeretetét, 1986 óta tagja a MABÉOSZ-nak és Székesfehérváron, a Technika Házában működő Városi Ifjúsági Körben is tevékenykedett, gyűjteményét pedig nemzetközi kiállításokon is bemutatta. 2022 decembere óta a MABÉOSZ elnöke, aki a székesfehérvári kör tagjaként munkájával nagymértékben hozzájárult a centenáriumi rendezvények megvalósításához. A kiállítás október 9-10-én 10-18 óra között, majd október 11-én 10-14 óra között lesz látogatható a VOKE-ban (Lövölde út 46.). A rendezvényen részt vett Horváth Miklós Csaba alpolgármester. A szervezők szeretettel várnak mindenkit egy érdekes és izgalmas bélyeg-időutazásra! 

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából. 
(Forrás: ÖKK Székesfehérvár)

Újabb kiállítással zárul a 100 éves Székesfehérvári Bélyeggyűjtő Kör jubileumi rendezvénysorozata

Székesfehérvári gyűjtők értékes tárgyait bemutató, különleges kiállítással zárja jubileumi programsorozatát a 100 éves Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör. A tárlat – melyen a bélyegeken kívül számos egyéb érdekességet is láthatunk – október 8-án 16.30 órakor nyílik a VOKE Vörösmarty Művelődési Házban.
Idén ünnepelte 100 éves fennállását a Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör. A jubileum tiszteletére rendezett programsorozat egy kiállítással zárul, ahol a székesfehérvári gyűjtők anyagait mutatják be, láthatóak lesznek bélyegek, képeslapok, bélyegzések, carte maximumok, parafilatéliai anyagok, ex librisek és gyufacímkék is. A tárlat célja, hogy megmutassák a kör tagjainak gyűjtési témáit és kapcsolatot teremtsenek a gyűjtők és a közönség tagjai között. Lesz egy kiemelt téma, a huszárság története, melyet a nyitó előadással és kortörténeti dokumentumokkal fognak bemutatni.  
A kiállítás megnyitójára 2025. október 8-án, szerdán 16.30 órakor kerül sor a VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Házban. Az eseményen lesz személyes bélyegkészítés és kihelyezett posta is, alkalmi bélyegzővel. A kiállítás a nyitónapon 18 óráig, 2025. október 9-10-én 10-18 óra között, majd október 11-én 10-14 óra között lesz látogatható. A centenáriumi eseményre egy különleges kiadvány bemutatásával is készülnek a szervezők.    A Balajthy Ferenc költő által a százéves szervezet tiszteletére írt Alkalmi bélyegvers letölthető a Galériából.   

Hívnak és szeretettel várnak minden érdeklődőt!

Forrás: ÖKK Székesfehérvár

150 éves a Szent István Király Múzeum

Szent Istvánhoz kapcsolódó egyedi bélyeget, borítékot vásárolhatunk a Koronázó Bazilika Látogatóközpontban

Még az idei Székesfehérvári Királyi Napok kísérőrendezvényeként nyitották meg az „Örvendezz királyi város! – Szent István és városa a filatéliában” című bélyegkiállítást a Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpontban. A Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör által kezdeményezett, majd a Bélyegmúzeum által rendezett tárlat 18 lapon, témakörökre bontva mutatja be a szent király munkásságát, a Szent Családot, valamint az államalapító kapcsolatát a nemzet történelmi fővárosával. 


Az október 31-ig látogatható kiállításhoz kapcsolódva a Látogatóközpontban 2025. szeptember 25-től lehetőség nyílik egyedi bélyeg, valamint alkalmi bélyegzővel ellátott boríték megvásárlására – adta hírül közösségi oldalán az intézmény. Az exkluzív boríték külön felbélyegzés nélkül feladható a bélyegzőn szereplő dátumot követő öt napon belül. 
A bélyeg a budapesti Bélyegmúzeum, a Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör és a Szent István Király Múzeum közös kiadásában készült. 

Adományozás

A 100 éves Székesfehérvári Városi bélyeggyűjtő Kör és a székesfehérvári Mórocz Könyvkötészet vendégkönyvet adományozott a MABÉOSZ számára.

Kettős születésnap bélyegkiállítással és könyvbemutatóval

(szöveg és fotó: OKK Székesfehérvár)

A Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör alapításának 100., az Aranybulla Könyvtár Alapítvány 25. évfordulóját ünnepli 2025-ben. A két szervezet közösséget megszólító eseménnyel emlékezett a jeles évfordulókra. A könyvtárban kedden este egy bélyegkiállítás nyílt, majd bemutatták a százéves évfordulóra készült kiadványt.

A Székesfehérvári Bélyeggyűjtő Kör idén ünnepli alapításának 100. évfordulóját. A hamarosan záruló centenáriumi év programsorozatának keddi eseményén, az Aranybulla Könyvtárban mutatták be a szervezet 100 éves történetét megörökítő kiadványt. A megjelenteket Csiszárné Mahler Mónika, a könyvtár igazgatója köszöntötte. Örömét fejezte ki, hogy e két, közös gyökerekkel rendelkező fehérvári szervezet EGYÜTT ünnepelhet. „Szervezeteinknek nagyon fontos a kultúra, a hagyományok ápolása, a közösség építése. A bélyegek, pont úgy, mint a könyvek történeteket mesélnek el, nemzeteket, városokat, sorsokat kötnek össze. A bélyeggyűjtők közössége olyan összetartó közösség, amely fontosnak tartja azt, hogy megőrizze és ápolja azokat az értékeket, amelyeket összegyűjtöttek a 100 év alatt. Alapítványi könyvtárunk munkájában ugyanezt tartja küldetésének: a múlt értékeit a jelen generációval megismertetve örökítjük át a jövőnek.”

A Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő kör elnöke, Laczi Zoltán a bélyegkiállítást megnyitó beszédében felidézte azokat a közös programokat, amelyeket a két szervezet együtt valósított meg: a 2023-ban rendezett Könyv és bélyeg kiállítást és a könyvtár nyári táboraiban tartott filatélia előadásokat. „A centenáriumi évben örömmel tértünk vissza, hogy együtt ünnepeljük jeles évfordulóinkat az Alapítvány munkatársaival, akik mindennap sokat tesznek az itt élő közösség erősítéséért.” Az elnök szólt arról, hogy az október 1-jéig látható tárlatban hét keretben az egyesület történetéről, fehérvári képeslapokról, Szent Istvánról, illetve írók-költők arcképeiről készült miniatűr érdekességek várják a látogatókat. A bélyegek mellett két vitrinben a helyi szervezet történetének legfontosabb relikviái is helyet kaptak.

A köszöntőket és a kiállításmegnyitót követően Laczi Zoltán bemutatta a százéves évfordulóra kiadott, új kötetet, amelyben a fehérvári Kör írásos története mellett a városról készült bélyegek, emlékbélyegzők, blokkok és személyes bélyegek kaptak helyet, valamint azok történetéről olvashatnak az érdeklődők. A kötet érdekessége, hogy az utolsó oldalon a 100 éves Kör tiszteletére kiadott emlékívet tartalmaz, alatta pedig a személyes bélyeg helye, amelyet az ünnepi évet záró eseményen, október 8-án, a VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Házban gyűjthetnek be a könyvek tulajdonosai.

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.