2021. június 16-án újra indulnak a páros hetek szerdai napjain szokásos összejöveteleink (du. 4-6 óra között) a VOKE Vörösmarty Művelődési Házban. A jelenleg érvényes járványügyi szabályok miatt a belépéshez maszk és védettségi igazolás (+személyi igazolvány) szükséges. Reméljük, hogy ezekkel már minden Tagtársunk rendelkezik, de kérjük ne felejtsék el magukkal hozni.
Természetesen újdonságok befizetése és átvétele lehetséges lesz.
Esetleges nyári szünetről még nem döntött a Vezetőség. Erről később értesítést küldünk.
A vírushelyzet miatt meghosszabbított korlátozások február hónapban még biztosan nem teszik lehetővé a köri összejövetelek megtartását. A 2021. évi tagságok megerősítése és a tagdíjak rendezése jó ütemben folyik. Akinek még hátraléka van, keresse újdonságfelelősét.
Kaptunk tagunktól jelzést Bélyegvilág kimaradásáról. Amennyiben másnál is jelentkezett a probléma, kérem közvetlenül jelezzétek Fehérvári Józsefnek a 06 30 4890409 telefonon, hogy a MABÉOSZ felé továbbíthassuk a korrekcióra való kérést.
Kérdésekkel, ötletekkel, javaslatokkal a köri élet újraindulásáig is kereshettek telefonon. Jó egészséget, vírusmentes hónapokat kívánok mindenkinek!
A vírus-veszélyhelyzet miatt, az országos szabályozás hiányában is elhalasztjuk a holnapi, november 11.-i köri összejövetelünket. A hasonló rendezvényekre vonatkozó országos és helyi rendeletek megismerése után fogunk tájékoztatást adni a további teendőkről.
Lippai József gyógyszerésszel a szakmája mellett nem mindennapi hobbijáról beszélgettünk, ugyanis a bélyegek rendkívül érdekes és sokszínű szegmensével foglalkozik. A gyógyszerész a boldog nyugdíjas éveit is aktívan tölti, munkájával a mai napig sem hagyott fel.
A 93. Bélyegnap alkalmából rendezett Temafila és Aerofila kiállítások záróünnepsége során, 2020 október 11-én kerültek átadásra a MABÉOSZ kitüntető jelvényei. A székesfehérvári kör tagjai közül az alábbiak kaptak elismerést:
Ezüst jelvényt: Folk Attila Tóth-Bencze József Török László
Arany jelvényt: Dr Lippai József Fehérvári József Komáromy Tivadar
A Móri Bornapok 2020. évi rendezvénysorozata részeként kerül sor a
Borbarát Hölgyek Egyesülete Mór és
a Wekerle Sándor Egyesület
20 éves a Borbarát Hölgyek Egyesülete Mór
című közös kiállítására.
A kiállítás helye: Lamberg-kastély 1 sz. terme (Mór, Szent István tér 5.)
A megnyitó ideje: 2020. október 1. (csütörtök) 16.00 óra. A vírushelyzetre való tekintettel a megnyitó az udvaron lesz megtartva.
Közreműködnek a Pászti Miklós Alapfokú Művészetoktatási Intézmény diákjai.
Rendezvényünkön kiállításunkhoz kapcsolódó alkalmi bélyegzés megvásárlására nyílik lehetőség. További bélyegzési lehetőségek pénteken és szombaton nyitvatartási időben a Postán.
Az egyesületek nevében kiállításunk ünnepélyes megnyitójára tisztelettel meghívom, illetve nyitvatartási időben maszkban történő megtekintésére pénteken 13 és 18 óra közt, szombaton és vasárnap 10 és 18 óra közt.
SAJTÓKÖZLEMÉNY – 2020. szeptember 16. (szerda) Megnyílt a városi bélyeggyűjtő kör éves kiállítása. Galéria A művészet témakörben öt gyűjtő 34 keretoldalon mutatja be gyűjteménye legszebb és szívéhez közelálló bélyegeit a Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör szerdán nyílt éves kiállításán a VOKE Vörösmarty Művelődési Házban.
Magas szintű és nemzetközi kiállításon is megállná a helyét az a tárlat, amely mától látható a VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Házban. A 95 éve alakult Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör éves kiállításán több művészeti ág, a kisgrafika mellett a festészet és a zene találkoznak.
Mint azt Laczi Zoltántól, a kör elnökétől megtudtuk, a tárlatot öt gyűjtőtárs gyűjteményéből állították össze, tisztelegve ezzel sokéves gyűjtői, kiállítói tevékenységük előtt. A kiállítóhelyen 34 keretoldalon nyolc témakört mutatnak be, köztük Beethoven és Liszt Ferenc életét és munkásságát, művészeti alkotásokat francia bélyegeken, valamint a Tretyjakov Galéria képeit.
A bélyeg nemcsak a levelezés része, hanem korlenyomat, alkotás, művészet. Számos tudományág kapcsolódik össze és ad életre szóló élményt és feladatot a gyűjtőknek. Ez jól tükröződik a ma látható kiállítás anyagán, mondta Mészáros Attila alpolgármester köszöntőjében. A bélyeggyűjtők az elmúlt korok lenyomatainak őrzői, akik komoly feladatot adnak át az utókornak.
Laczi Zoltán, a bélyeggyűjtő kör városi elnöke a köszöntőket követően átadta azokat a személyes bélyegeket, amelyek a kiállítóknak készültek, emléket állítva az éves tárlatnak. A gyűjtők, dr. Forgó Béla, dr. Lippai József, Miklós László és Lazányi Tibor újságírói kérdésre elmondták, mindannyian gyermekkorukban találkoztak és szerették meg a bélyeggyűjtést. A művészethez való kötődésük, különösen a zene és a festészet világa határozta meg a témákat. A mostani kiállításon, amely szeptember 18-ig várja a látogatókat, jól megfigyelhető a műfajok és az ábrázolások sokszínűsége. A megnyitón készült fotók letölthetőek a Galériából.